Oczyszczanie wątroby z toksyn – codzienny, prosty nawyk na młody wygląd i dobre samopoczucie

W dzisiejszych czasach oczyszczanie wątroby z toksyn to jedno z czołowych wyzwań, jakie stoją przed nami w tematyce zdrowia.

Oprócz mózgu, serca i nerek, także wątroba jest bardzo ważnym organem bez którego nasze ciało nie mogłoby funkcjonować.

Jest przede wszystkim „głównym laboratorium” przekształcającym między innymi toksyny w mniej szkodliwe substancje, które nerki mogą później wydalić. Wydziela żółć biorącą udział w trawieniu białek i tłuszczów. Tworzy składniki niezbędne w zapobieganiu krwawieniom. Magazynuje witaminy niezbędne do życia i wiele wiele innych.

Mówiąc wprost – bez niej nie da się żyć! Bardzo ważnym jest więc, żeby utrzymać ją w dobrym stanie, ponieważ ma to całościowy wpływ na nasz wygląd i zdrowie.

Żeby funkcjonowała należycie, konieczne jest dbanie o regularne oczyszczanie wątroby z toksyn, tak samo jak dbamy o higienę twarzy czy ciała.

W tym artykule pokażemy prosty plan na detoksykację, która odnowi Twoją wątrobę. Jest to przepis podobny do oczyszczania wątroby pana Tombaka, ale w inny sposób rozłożony. Nie jest „operacją bez skalpela”, a codzienną profilaktyką i nieco łagodniejszym, mniej radykalnym sposobem, dobrym na początek.

Potrzebujesz jedynie:

  • Świeżej organicznej cytryny (może być również grapefruit)
  • Oliwy z oliwek (może być każdy olej roślinny dobrej jakości)

Jak to zrobić?

Wymieszaj łyżkę stołową oliwy z oliwek z taką samą ilością świeżo wyciśniętego soku z cytryny. I już – twój magiczny napój na oczyszczanie wątroby z toksyn jest gotowy.

Wszystko co teraz pozostało do zrobienia to picie go codziennie rano na pusty żołądek. Następnie możesz zjeść śniadanie. Proszę nam wierzyć, Twoja wątroba bardzo szybko zacznie być Ci wdzięczna. 

Oczyszczanie wątroby z toksyn przy pomocy cytryny i oliwy z oliwek – korzyści zdrowotne

Właściwości lecznicze cytryny znane są od starożytności. Jest wspaniałym źródłem antyoksydantów, chroniących nasze żyły przed szkodliwymi
efektami działania wolnych rodników, z którymi stykamy się na co dzień.

Wolne rodniki są głównym sprawcą pojawienia się plagi miażdżycy i problemów ze składnikami lipidowymi krwi. Cytryna oczyszcza również wątrobę i aktywuje cały układ trawienny.

Oliwa z drugiej strony ma pozytywny wpływ na wątrobę i przewody żółciowe, pomagając im w otwieraniu się. Oliwa z oliwek zawierają również zdrowe kwasy tłuszczowe, które chronią nasze serce i pomagają utrzymać niskie ciśnienie krwi. Dobre tłuszcze wspomagają również dobrą pracę mózgu.

Cytryna w połączeniu z oliwą daje bardzo korzystne efekty także dla stanu Twojej skóry, zatem regularne spożywanie tej mikstury spowoduje, iż skóra zacznie lśnić i wyglądać młodziej.

Wystarczy miesiąc, a poczujesz się jak nowo narodzony. Będziesz wyglądać świeżo, zdrowo i szczęśliwie. Co najlepsze są to domowe sposoby leczenia wątroby.

Należy również pamiętać, że dieta przy oczyszczaniu organizmu powinna być możliwie jak najmniej szkodliwa. Posiłki powinny być lekkie, roślinne i przemysłowo nieprzetworzone.

Jeżeli chorujesz, zwłaszcza w przypadku zaawansowanej kamicy pęcherzyka żółciowego – powinieneś skonsultować się z lekarzem przed podjęciem takich kroków.

Życzymy powodzenia! 🙂


Liczymy na to że podobał Ci się ten artykuł. Jeśli okazał się przydatny, nie zapomnij podzielić się nim z tymi których kochasz. Inne naturalne przepisy na zdrowie znajdziesz tutaj. Bądź z nami na bieżąco. 🙂

źródło


loading...
Udostępnij

Wyraź swoje zdanie