Oczyszczanie jelita grubego: banalny sposób na detoks i powrót witalności

Jeżeli myślisz o byciu zdrowym – na pewno wiesz o tym, że drogą do tego jest dbanie o swoje ciało. Higiena zewnętrzna jest bardzo ważna, jednak nie wyczerpuje ona całego tematu. Równie ważną, jeżeli nie ważniejszą, sprawą jest oczyszczanie organizmu od środka. Na początek dobre jest oczyszczanie jelita grubego – pozbycie się toksyn, pasożytów i zalegających mas.

W tych czasach przeciętne ludzkie jelito przerabia bardzo duże ilości pokarmów. Na dodatek spożywamy rzeczy, które nie służą utrzymaniu dobrego trawienia i innych funkcji jelit.

Przewlekłe zaparcia są poważnym problemem w społeczeństwie. Jeżeli nie dbamy o oczyszczanie jelita grubego, wraz z upływającym czasem będzie ona coraz bardziej zawalona pozostałościami pokarmowymi, a dzięki jej fantastycznemu ukrwieniu – gromadzące się tam toksyny będą przedostawały się do krwi i psuły nasze zdrowie.

Często nie zdajemy sobie z tego sprawy do czasu, kiedy przeprowadzimy pierwsze oczyszczanie i poczujemy tę świeżość i energię. Naprawdę warto spróbować. To początek nowej ery. 🙂

Jak oczyścić jelita? Zacznijmy najpierw o tym, jakie są objawy choroby jelita grubego:

  • zła kondycja skóry, włosów i paznokci
  • kiepski metabolizm ogólny
  • cukrzyca
  • nadwaga
  • przewlekłe zaparcia (prawidłowy rytm wypróżnień to 1x na dobę)
  • choroby nerek i wątroby
  • problemy stawowe
  • rak

Co ważne, rak jelita grubego jest niejako ostatnim etapem zanieczyszczenia. Naturalne sposoby na profilaktykę raka jelita grubego znajdą Państwo tutaj.

Oczyszczanie jelita grubego – banalny sposób detoks organizmu i odzyskanie witalności:

Naturalnym sposobem na oczyszczenie jelita grubego z toksyn jest spożywanie siemienia lnianego – 1 do 3 łyżeczek dziennie, przez okres około 3 tygodni.

Po zaledwie 21 dniach Twoje jelito grube będzie całkowicie oczyszczone. Pomoże to Tobie również przywrócić prawidłową wagę, przyspieszyć spalanie tłuszczu, poprawić stan flory bakteryjnej, oraz zapoczątkować odgrzybianie organizmu dzięki czemu poprawi się Twój ogólny metabolizm.

Jeżeli cierpisz z powodu zapalenia pęcherza i dróg moczowych, masz nieprawidłowe wyniki badań krwi, choroby jelita grubegowrzody żołądka, dwunastnicy lub nadwagę – właśnie dla Ciebie jest ta kuracja.

Zawiera ona jedynie 2 składniki, które należy spożywać przez trzy tygodnie na śniadanie.

1 tydzień:
100ml kefiru i 1 łyżeczka siemienia lnianego
2 tydzień:
100ml kefiru i 2 łyżeczki siemienia lnianego
3 tydzień:
150ml kefiru i 3 łyżeczki siemienia lnianego

Mikstura ładnie się połączy, gdy użyjemy siemienia mielonego.

Podczas kuracji oczyszczania jelita grubego dobrze jest pić dużo ilości wody, przynajmniej 2 litry dziennie.

Jeżeli chcesz utrzymać prawidłową higienę jelita grubego – zaleca się przeprowadzać kurację raz do roku.

Aby poprawić walory smakowe i urozmaicić posiłek można dodać kilka śliwek, otręby, kakao oraz banana. 🙂

Siemie lniane najlepiej samemu mielić, ponieważ kupne mielone jest zawsze odtłuszczone (nie zawiera bardzo zdrowego oleju lnianego).

W przypadku, gdy ktoś nie spożywa nabiałualternatywą dla wzmocnienia flory jelitowej są kiszonki (zakwas buraczany, ogórki, kapusta itp.). Dodatkowo polecam również spożywanie na noc ząbek czosnku.

W Warsztacie mamy również inne sposoby na oczyszczanie jelita grubego – znajdziesz je pod tym linkiem. 😉

! Jeszcze jedna ważna rzecz dla Twoich jelit oraz wątroby – wszystko, co jesz przeżuwaj bardzo dokładnie. Twój brzuch będzie Tobie bardzo wdzięczny. ! 🙂


Jeżeli spodobał Ci się wpis i uważasz, że jest przydatny – polub Warsztat dobrego słowa na Facebooku oraz koniecznie udostępnij go znajomym, które mogą potrzebować tego typu kuracji.

Jesteśmy świeżą stronką – prosimy o wsparcie – można poczytać więcej -> tutaj

Zdjęcie

źródło: warsztatdobregoslowa.pl


loading...
Udostępnij

Jedna myśl na temat “Oczyszczanie jelita grubego: banalny sposób na detoks i powrót witalności”

Wyraź swoje zdanie