3 sekrety mistrzowskiego życia

życia, świadomość, rozwój duchowy, mistrz, mistrzostwo, 3 sekrety, mistrzowskie życie

3 sekrety mistrzowskiego życia

Wyobraź sobie, że jesteś w harmonijnym połączeniu z życiem. Nie rozumiesz więcej słowa „trudne” lub „walka”. Twoje życie płynie gładko, a rzeczy przychodzą ci bez wysiłku. Nie upadasz już załamywany przez fale życiowych zmian i emocji.

Czujesz wsparcie boskich sił, które są z tobą zawsze, ale ty nie potrzebujesz ich nazywać ani im zaprzeczać.

Po prostu wiesz, że są poprzez swoje błogosławieństwo i trwałość. Każdego ranka budzisz się zmotywowany, podekscytowany, bo wiesz, że znów dokonasz czegoś zgodnego z twoim boskim przeznaczeniem. Osiągnąłeś tytuł mistrza własnego życia.

Być może próbowałeś różnych warsztatów, książek o duchowości, praktyk motywacyjnych. Krótko mówiąc – próbowałeś coś zrobić, by poprawić niektóre obszary życia. Jeśli tak, dobrze się spisałeś.

To, czym chcemy się z wami podzielić jest jednak schematem, który powtarza się w wielu starożytnych mądrościach, filozofiach, praktykach duchowych. Jeśli się temu przyjrzysz, zobaczysz, że one wszystkie mają jedną wspólną cechę i wspólne podstawy.

Jest to proste : prawdziwą drogą do opanowania życia jest brak działania.

Jest to coś, co zachodniemu umysłowi trudno pogodzić kulturowo wobec przekonań o ciężkiej pracy, nagrodach za wysiłek. Taoistyczna koncepcja „Wu Wei” czyli „działania poprzez brak działania” ma bardzo małe szanse na zrozumienie w naszych czasach.

Istnieją jednak 3 proste zasady niedziałania, na których zbudowana jest teoria mistrzowskiego życia. Są one jedynymi „działaniami” niezbędnymi, ponieważ wszystko inne rodzi się z nich. Te nie-działania to: zaufanie, docenianie i bycie po prostu.

Są to jedyne 3 rzeczy potrzebne do tego, abyś płynął życiem i dążył do celu. Abyś był centrum mocy, gdy wszystko inne wydaje się wywracać do góry nogami. Są jedyną rzeczą, której wymaga się do bycia panem własnego życia.

Oto jak działają sekrety mistrzostwa życia

Zaufanie

Pozwolenie:

Kiedy pozwalasz, by rzeczy się wydarzały, nawet gdy nic nie idzie po twojej myśli. Daj przestrzeń sytuacjom i ludziom, nie oceniając ich, niezależnie od tego czy odzwierciedlają twoje wartości czy nie.

Poddanie:

Poddać się nie znaczy zupełnie zrezygnować. Kiedy sytuacja wydaje się nie do rozwiązania, otwierasz przestrzeń swojego serca i poddajesz się wyższej mocy pomimo krzyków w twojej głowie.

Przepływ:

Kiedy się nie opierasz i płyniesz bez wysiłku z życiem. Umysł wytwarza nacisk, nerwy i opór dla wody życia. Kiedy jesteś świadomy, odpuszczasz ten opór i rzeczy zaczynają nabierać kształtów i zaczynają wpasowywać się w swoje cudowne moce.

Wola boża i odwaga:

Kiedy jesteś zblokowany przez strach i niepewność, ale masz odwagę zrobić pierwszy krok naprzód, potężna siła i odwaga spadają na ciebie. Pochodzą one od zaufania i pozwalania bożej woli działać poprzez ciebie.

Pozytywne spojrzenie:

Kiedy ufasz i pozwalasz, aby rzeczy były, twoja świadomość prześwietla problem, który sprawia, że widzisz to w nowym świetle. Daje to nadzieje i pozytyw.

Docenianie

Wdzięczność:

Bez względu na to jak nieszczęśliwe może się wydawać twoje życie, jeśli usiądziesz na chwilę i będziesz wdzięczny za te rzeczy, które działają dla ciebie, będziesz zaskoczony jak wiele znajdziesz. Bycie wdzięcznym daje energię pozytywnym rzeczom i krzyczy, że jesteś gotowy na więcej.

Perspektywa:

Kiedy jesteś wdzięczny, zmieniasz swoją perspektywę, kładąc nacisk na błogosławieństwa. Moc perspektywy jest wszystkim. Daje ci to możliwość uczynienia niemożliwego możliwym.

Współczucie/przebaczenie:

Uczenie się doceniania to kolejna niesamowita rzecz – otwiera serce na współczucie, pozwalając wybaczać innym i sobie. To, co dzieje się po przebaczeniu i porzuceniu, jest niczym innym niż cudem.

Wewnętrzny spokój:

Jeśli cenisz sobie życie i otwierasz swoje serce na przebaczenie, odnajdziesz wewnętrzny spokój. Wewnętrzny spokój przynosi szczęście i bezruch. Czujesz się jak w domu, tam, gdzie powinieneś być. Nawet gdy na zewnątrz szaleje burza.

Po prostu być

Medytacja:

Myślimy o medytacji jako praktyce lub działaniu, ponieważ istnieją techniki lub „sposoby”, które pomagają medytować. W rzeczywistości nie ma drogi, która pokazuje, jak medytować, tak jak nie ma drogi, która pokazuje, jak być po prostu. Medytacja to uwolnienie się od hałasu i barier umysłu. Bez oczekiwań i pomysłów na to kim jesteś. Łączenie się z najprostszą esencją, która nie ma formy – istotą.

Obecność:

Kiedy jesteś po prostu bez czynienia, posiadania, jesteś obecny. Obecność oznacza, że twoja świadomość jest zakorzeniona w tu i teraz, bez bycia trnasportowaną przez twoje myśli i troski o wyimaginowaną przeszłość lub przyszłość. Świadomość jednego oddechu wystarczy, aby zakotwiczyć cię w chwili obecnej.

Realizacja:

Kiedy praktykujesz po prostu bycie obecnym, coraz mniej złudzeń w postaci wzorców myślowych, wierzeń i emocji będzie nad tobą władać. Im mniej złudzeń masz, tym więcej realizacji powstaje, ponieważ zostajesz uziemiony w jedynej istniejącej rzeczywistości – teraz.

Klarowność:

Oczywiście kiedy pozwalasz sobie po prostu być swoim życiem, wszystko pojawia się w większej jasności i ostrości. Miej przeszkód napotykasz w umyśle, mniej rzeczy zasłania ci widok.

Zaradność:

Prawdziwa nieograniczona pula zasobów pochodzi od ciebie. Kiedy po prostu jesteś i nie zajmujesz się robieniem i posiadaniem, skupiasz uwagę na nieograniczonych zasobach w sobie zamiast na zasobach zewnętrznych. Zaczynasz sięgać do swoich wewnętrznych zasobów i uświadamiać sobie, że możesz opanować swoje życie, ponieważ możesz wezwać każdy zasób, którego potrzebujesz, aby poradzić sobie z jakąkolwiek sytuacją.


Dzięki, że tu jesteś. Życzymy życia pełnego mistrzostwa i radości.

Poczytaj także inne wpisy o czymś dla ducha 🙂

źródło: enlightened-consciousness.com

zdjęcie: themindunleashed.com


loading...
Udostępnij

Wyraź swoje zdanie